۴۲ واکسن کرونا در کود بازپسین قرار دارند

بوسیله گزارش لاتین تایمز،  مقصود می رود علاوه پیاده شدن  شرکت فایزر (Pfizer)، شرکت بیوتکنولوژی مدرنا، واکسن چندین آزمایشگاه دولتی چروک و یک پروژه اروپایی بوسیله رهبری دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا (AstraZeneca) مرحله نهایی واکسن های ویروس کرونا را که به طور بالقوه قابل مصرف هستند را بوسیله فرجام برسانند.

این سازمان، واکسن  کووید-۱۹ انبازی فایزر را “دلگرم کننده ” خواند. فایزر روز دوشنبه اعلام کرد که آزمایش های بالینی فاز ثالث برای کاندیدای واکسن ویروس کرونا مدال قسط که این واکسن  ۹۰ درصد تو ساختن محافظت در برابر مصیبت موثر است.

در یک بیانیه مشترک همکاری فایزر و بیو ان تک (BioNTech)، شریک آن در تولید واکسن ویروس کرونا  گفتند که این تنقیه توانسته است تقریبا از همه بیماران درون آزمایش فاز سومین محافظت کند. شرکت های دارویی نتایج را هفت روز پس از تجویز دومین دو دوز واکسن گلچین کردند.

آلبرت بورلا، مدیرعامل انبازی فایزر گفت: “اولین کلکسیون نتایج آزمایش فاز سومین واکسن کووید-۱۹ شواهد ابتدایی توانایی واکسن ما در جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ را مهیا می درنگ. ”

وی افزود: “ما گام قابل توجهی برای دستیابی به موفقیت در سراسر جهان بخاطر کمک به پایان اعطا کردن این بحران جهانی بهداشت برداشتیم. ”

اندکی پس از اطلاع دادن این خبر، مدیر موسسه بهداشت جهانی، تدروس آدانوم گبریسوس در توییتر به این دو مشارکت تبریک گفت. وی در توییتر خویشتن نوشت: “ما از اخبار دلگرم کننده واکسن استقبال می کنیم و به همه دانشمندان و شرکای بکلی دنیا که تو حال تولید ابزارهای متاخر و مصون و کارآمد بخاطر غلبه پیاده شدن کووید-۱۹ هستند، تهنیت می گوییم. ”

وی افزود: “جهان برای سرانجام اعطا کردن به همه گیری، نوآوری و همکاری علمی بی سابقه ای را تجربه می کند. ”

تو توئیتی جداگانه، سومیا سوامیناتان، دانشمند برجسته راه اندازی بهداشت جهانی گفت: “توفیق  این دو شرکت باید توسعه دهندگان واکسن  کووید-۱۹ را ترغیب کند تا بوسیله آزمایش های بالینی خویشتن دنباله دهند. ” وی گفت: “جهان به چندین واکسن ایمن، طرز کار و مقرون بوسیله صرفه بخاطر سرانجام دادن به این همگی گیری احتیاج دارد. ”

در همین حال، نرخ عفونت  کووید-۱۹ در هفته های اخیر درون بالاترین سطح فراغت دارد. دو مشارکت مذکور گرایش دارند تا سال ۲۰۲۰ تا ۵۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ خویشتن را در سراسر جهان و تو سال ۲۰۲۱ تا ۱.۳ میلیارد دوز واکسن تمهید کنند.

انتهای پیام