گردشگری فضایی، نزدیکتر از ابد

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت “ویرجین گلکتیک”(Virgin Galactic) سرانجام به لحظه موعود نزدیک می شود و خواهد توانست گردشگران یا حداقل فعلا بنیانگذار خود را به محیط ببرد.

پایگاه خبری CNBC از قاعده یک پرونده تو مجلس ارتباطات فدرال(FCC) متوجه شده است که همدستی “ویرجین گلکتیک” اولیه آزمایش از دو آزمایش نهایی سرنشین دار خود را در ۲۲ اکتبر با استفاده از پایگاه پرتاب “Spaceport America” در نیومکزیکو اجرا خواهد داد.

این مأموریت دارای دو خلبان آزمایشی خواهد بود، در حالی که پرواز دوم که قبلاً تایید شده است، حامل چهار “متخصص ماموریت” خواهد بود.

The carrier aircraft, WhiteKnightTwo, will go through four-hour test flights between October 1st and October 7th.

همچنین هواپیمای حامل موسوم به “WhiteKnightTwo” از مبدا تا هفت اکتبر پروازهای آزمایشی چهار ساعته ای را انجام می دهد.

اگر همه چیز خوب پیش برود، این دو تصعید آزمایشی آخرین آزمایش ها قبل از آغاز رسمی گردشگری فضایی توسط شرکت “ویرجین گلکتیک” است. این شرکت امیدوار است که تو سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، بنیانگذار خود یعنی “ریچارد برانسون” را به هوا ببرد و به طور رسمی بازرگانی گردشگری فضایی را کلید بزند.

البته برای رفتن بوسیله هوا و تجربه این دریافتن شگفت انگیز باید بخاطر هر بلیط، ۲۵۰ هزاره دلار و احتمالاً بیشتر بپردازید، بنابراین خدمات شرکت “ویرجین گلکتیک” فعلا تنها منحصر به افراد ثروتمندی خواهد وجود که می خواهند رفتن بوسیله هوا را امتحان کنند.

این پروازهای آزمایشی اولین پروازهای فضایی از گیرایی “Spaceport America” و ابتدایی آزمایش از فوریه ۲۰۱۹ خواهند بود.

علاوه کنار برتنی مشارکت “ویرجین گلکتیک”، چیزهای بسیار دیگری به این آزمایشات نهایی وابسته است. این شرکت با خسارت سره ۶۳ میلیون دلاری درون سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ هنوز تو حال ضرردهی است و تا زمانی که به مشتریان خود بلیط نفروشد، نمی تواند خسران و خسارت خود را تکرار کند و این بدان معناست که این آزمایش های بازپسین باید با موفقیت انجام شوند تا رویای گردشگری فضایی را برای این شرکت و افرادی که توانایی پرداخت بهای این امتحان را دارند، محقق کنند.

انتهای پیام