کنترل قند خون با کمک یک گوشواره!

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، بررسی سطح گلوکز خون افراد مبتلا به دیابت نوع یک معمولا با سوراخ کردن مجدد انگشتان و انتزاع نتایج همراه است، اما فناوری هایی وجود دارند که می توانند این کار را با یورش اندک و بوسیله لباس ساده تازگی انجام دهند.

یکی از این فناوری های جدید، گوشواره ای است که یکی از دانشجویان “دانشگاه هادرزفیلد” (University of Huddersfield) انگلستان، آن را طراحی کرده است و می تواند سطح گلوکز خون را از شیوه لاله گوش ردیابی کند. سازنده این گوشواره امیدوار است که این فناوری نصیب بتواند به کودکان دیابتی معاون کند تا بهتر به مدیریت بیماری خود بپردازند.

این گوشواره موسوم به “Sense Glucose” را “تایرا کزلو” (Tyra Kozlow)، دانشجوی ۲۲ ساله ای باریک که بوسیله رطوبت از دانشگاه هادرزفیلد فارغ التحصیل شده است. او پس از سرپرستی گروهی از خانواده هایی که فرزندان آنها بوسیله دیابت مبتلا بودند و با چالش های مدیریت زنهار شرایطی که جوانان با آنها رو بوسیله رو هستند، تلاقی داشتند، تحت واکنش صبر گرفت و جدیت کرد تا جواهر هوشمند طراحی کند.

کزلو گفت: حتی اگر ابتلا بوسیله دیابت نوع یک، بوسیله خاطر سهو شخص مبتلا نباشد و در مناسبت با هیچکدام از الگوهای رفتاری یا انتخاب های او صبر نگیرد، جوانانی که به این بیماری مشغول می شوند، موضوع “استیگما” (stigma) خواه برچسب اشامیدن را تجربه می کنند و امکان دارد که کنترل فرسوده تازگی روی قند خون خود داشته باشند. این موضوع می تواند بوسیله مشکلات جسمی بیشتری منجر شود.

ایده کزلو این است که گوشواره، لاله شنوایی را سوراخ کند و امواج رادیویی با فرکانس بالا را به بافت های گرداگرد بفرستد تا به مطالعه سطح قند خون کمک بطی ء. بدین ترتیب، گوشواره نیازی به نمونه های ثابت ندارد و می تواند اطلاعات مربوط به قند خون را درون لحظه به واسطه یک اپلیکیشن تلفن همراه نقل مکان کند. این ابزار با باتری های برازنده شارژ حکم می درنگ.

روش کار این گوشواره، شبیه ایده مصرف از دوربین تلفن های همراه بخاطر اندازه گیری سطح قند خون است که کنار بافت متکی دارند تا تغییرات ظرفیت خون را مورد مطالعه قرار دهند. این روش در خوک ها مورد بررسی قرار گرفت و نشان انصاف که تبدیل در انتقال سیگنال، با افزودن گلوکز در ارتباط است. گروه های گوناگون پژوهشی، این روش را مورد وارسی صبر داده اند اما نتایج آن هنوز در مردم ها مدلل نشده است .

کزلو دنباله عدل: من امیدوارم که این گوشواره، به نوجوانان معاون کند تا احساس کنترل بیشتری نسبت به دیابت خویشتن داشته باشند و بیشتر نسبت به کنترل آن بوسیله اختصاص هنگامی که در کنار دوستان خود هستند، دلگرم شوند مربوط به آنها عزب از یک قطعه فناوری هوشمند استفاده خواهند کرد. من امیدوارم که این فناوری با سهولت گذشت به این کار، موضوع برچسب گذاری را همچنین کاهش دهد و بوسیله بخشی از عمر روزمره تبدیل شود.

انتهای پیام