ژاپنی ها از قمر مریخ تصاویر ۸K می گیرند

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از نیواطلس،”آژانس فضایی ژاپن” خواه “جاکسا”(JAXA) و ” موسسه ملی رادیو تلویزیونی ژاپن”(NHK) با یکدیگر همکاری می کنند تا برای “ماموریت اکتشاف قمر مریخ”(MMX) دوربینی با دیدی بسیار عالی توسعه دهند.

این دوربین از اطراف سیاره سرخ، تصاویری با کیفیت ۸K ثبت خواهد کرد.

از زمان ارسال اولین تصاویر فضایی از دهه ۱۹۶۰ میلادی، زمان زیادی می گذرد. امروزه، ویدئوهای ۴K از ایستگاه فضایی بین المللی و ماموریت های فضای عمیق با کیفیتی بالا نمایش می شوند.

جدا از تولید تصاویر خیره کننده، این دوربین ها بوسیله ابزاری قدرتمند برای اکتشفات فضایی تغییر شده اند.

حال، جاکسا و NHK ترانه دارند برای ماموریت MMX دوربینی با کیفیت ۸K ترقی دهند.

استراحت است این عهده دار شدن در سال ۲۰۲۴ میلادی بوسیله محیط پرتاب شود و یک سال طول خواهد کشید که به مریخ برسد.

این مأموریت درون نوع خویشتن برای کشف دو قمر مریخ به معروفیت های “فوبوس”(Phobos) و “دیموس”(Deimos) پرتاب خواهد شد.

طبق برنامه ریزی انجام شده، “ماموریت اکتشاف قمر مریخ”(MMX) اواخر دهه حاضر میلادی با اولین استاندارد ها از سطح این قمرها به زمین باز خواهند گشت. دانشمندان امیدوارند که این نمونه ها سرنخ هایی درباره شکل گیری مریخ و گذشته پر از آب آن ارائه دهند.

این کاوشگر با انجام مشاهدات مریخی، از سطح قمر “فوبوس” نمونه جمع آوری خواهد کرد تا در سال ۲۰۲۹ میلادی بوسیله زمین بازگرداند.

صدای زیر مردانه است که این ماموریت، فناوری های جدید را همچنین برای کمک بوسیله عهده دار های مربوط باینده سیاره ای شامل گردآوری میزان و بازگشت به زمین آزمایش یواش.

این دوربین که موسوم بوسیله ” Super Hi-Vision” است، تصاویر ۴K و ۸K خواهد گرفت ولی به برهان حجم بالای آنها، تصاویر طولانی تا زمانی که داده های کامل تصویر در یک دستگاه ضبط به زمین بازنگردد، در دسترس نخواهد حیات.

این عهده دار در رخ موفقیت آمیز بودن، نخستین سفر با بازگشت به مریخ خواهد بود.

جنبه دیگر این مأموریت در دیدن گرفتن احتمال ساخت پایگاه انسانی تو آینده در مریخ است. فضاپیمای “MMX” با دیدار از مریخ و قمرهای آن، فناوری های مورد حاجت بخاطر ورود و فرار از گرانش مریخ را نشان خواهد داد. علاوه بر این، این فضاپیما، تشعشعی را که با آن روبرو می شود، تقویم می کند که برای ماموریت های آینده به مریخ مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش است.

انتهای پیام