پر دانلودترین اپلیکیشن های دنیا را بشناسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و به نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena علامت می دهد که اپلیکیشن ویدئو محور پریدن تاک که در یکی دو سال اخیر محبوبیت فراوانی در کشورهای متنوع نمایان کرده است،  توانسته نظر و توجه کاربران هر دو پلتفرم گوشی های اندرویدی و آی او اس را در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به جانب و سوی خود دعوت کند و با سبقت از تمامی اپلیکیشن های فیسبوکی همانند پیام رسان واتس آپ، شبکه مدنی فیسبوک و اینستاگرام و نیز پیام رسان فیسبوک مسنجر توانسته رتبه ابتدا فهرست رده بندی اپلیکیشن های محبوب با بیشترین میزان دانلود را داخل جهان بوسیله نام خویشتن به ثبت برساند.

موافق این رده بندی واتس اپ با یک پله پیشرفت در رتبه دوم، شبکه اجتماعی فیسبوک با یک پله هبوط داخل رتبه سوم، اینستاگرام با یک پله پیشرفت در رتبه چهارم و پیام رسان فیسبوک مسنجر نیز با یک پله کاستی در رتبه پنجم این جدول راحتی پژمرده اند.

اپلیکیشن های لایکی (Likee)،  اسنپ چت، شر ایت (ShareIt)،  نتفلیکس و اسپاتیفای نیز به تزیین در جایگاه های ششم تا دهم این فهرست رده بندی قرار گرفته اند.

با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا خواه بیماری کووید-۱۹، بسیاری از کشورهای مختلف جهان با گونه و اعمال قوانین و مقررات جدیدی، ویژگی های رقیق گیرانه ای برای تردد و رفت و آمد شهروندان درون سطح شهرها و کشورها ایفا کردند و وزارت بهداشت و نهادهای درمانی از تمامی شهروندان داخل کشورهای گیتی درخواست کرده اند که به هیچ عنوان از منزل خود خارج نشوند و حتی فرمان و فعالیت های شغلی خود را همچنین بوسیله قیافه دورکاری از شیوه رایانه های شخصی و از منزل خویشتن انجام دهند.  

با تعطیلی مدارس و دانشگاهها، موزه و سینما و کنسرت و تمامی اماکن عمومی درون شهرهای مختلف جهان، بدیهی است که سرگرمی افرادی که مجبورند برای مدت طولانی تو منزل بمانند، اینترنت و اپلیکیشن و برنامه های آنلاینی است که می توانند با بهره مندی و استعمال از آن بر روی گوشی هوشمند، رایانه و تلویزیون، اوقات راحتی خود را در مدت زمان اوج فساد اتساع ویروس کرونا سپری کنند.   همین امر موجب افزودن ناگهانی دانلود و مصرف از اپلیکیشن های موبایلی داخل هر دو پلتفرم گوگل پلی استور و اپ استور اپل شده است.