مریخ نورد “کنجکاوی” رکوردی دیگر ثبت کرد

به گزارش ایسنا، تصدی این مریخ نورد جستجوی مریخ برای کشف مواردی است که مدال دهد آیا میلیاردها سال پیش در سیاره سرخ زندگی میکروبی بود داشته است یا نه. یکی از ابزارهای ادا این کار ، دوربینی به نام “تصویربردار لنزی دستی مریخ” (MAHLI) است که در انتهای بازوی رباتیک قرار دارد. این دوربین نمای نزدیکی از تخم های ماسه و لیف های سنگی را نمایش می دهد ، دقیقاً مشابه اینکه یک زمین شناس از یک ذره بین دستی برای مشاهده زمین استفاده کند.این تصویر نیز یک سلفی پانورامای ۳۶۰ درجه است که از ۸۶ تصویر تشکیل شده است.

مریخ نورد کنجکاوی پیچیده ترین کاوشگری است که دایره فضایی آمریکا، ناسا، بوسیله سیاره قرمز (مریخ) فرستاده است. این خودروی ۶ چرخه ۲٫۹ متر طول و ارتفاعی بوسیله اندازه قد یک انسان عادی و ۸۹۹ کیلوگرم اندازه دارد و می تواند به خشکی امدن روی سطح سیاره لول کند و از موانعی تا ارتفاع ۷۵ سانتی متر رفعت رود و دارای یک باتری پلوتونیوم است که به آن رخصت می دهد تا بیش از ۱۰ سال به لول ادامه دهد که برای دیدار از بی مو کفِ گودال گیل و تا اینکه صعود به قله کوه شارپ تو مریخ زمانی کافی است.

این وسیله که مجهز بوسیله گوناگون برگ علمی است، می تواند از قبر معیار برداری و سنگ ها را سوراخ بطی ء. یک بازوی رباتیک، نمونه ها را برای آنالیز ترکیب شیمیایی به آزمایشگاه در وسیله نقل مکان می کند. این مریخ نورد که در حال حاضر تو عهده دار بوسیله قاعده می برد، هنگام حرکت در مریخ و ارسال داده های جدید تو مورد محیط مریخ و تغییرات آن به مرور زمان، نمونه هایی را از هر لایه جمع آوری می درنگ. شاید کنجکاوی درون ماموریت های آینده خود بتواند لایه های بیشتری را برای ارزیابی ساختار صخره های مریخ مورد تجسس قرار دهد. این ماموریت ها می توانند از اسرار بیشتری در تک مریخ میلیون ها سال پیش پرده بردارند.

انتهای پیام