فهرست کامل امانت های اینترنت موبایل تنها ازطریق وب سایت قابل مشاهده است

از دهم تیرماه، برخی کاربران درون فضای رمزی گزارش کردند که سپرده های اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل تغییر کرده و بوسیله شدت گران شده اند. این موضوع تو روز ۱۴ تیرماه، تاثیر رئیس دایره تنظیم مقررات را در پی داشت. حسین فلاح جوشقانی گفت افزودن ارج بسته های اینترنت غیرقانونی است؛ چراکه پیش از تحول هرگونه تعرفه ای برای اینترنت، موضوع باید به تأیید رگولاتوری برسد.

روز بعد، گران فروشی اپراتورهای موبایل به سازمان تعزیرات و حمایت مصرف کنندگان گزارش شد. درانتها سخنگوی دولت اعلام کرد که درون وضعیت فعلی هیچ شرکتی نمی تواند بدون مجوز قانونی اقدام به افزودن تعرفه و بالابردن هزینه های آدم کند و وزارت ارتباطات باید با نافرمانی دو اپراتور ایرانسل و همراه اول برخورد کند.

باتوجه به اخباری که دراین تماس به گوش همگی رسید، تصور بر این است که تعرفه ی اینترنت دو اپراتور موبایل افزایش یافته؛ این درحالی است که پیمان قره داغی، مدیر کچل دفتر نگاهداری از حقوق مصرف کننده ی رگولاتوری اعتقاد دارد که اعتراض کاربران به دلیل حذف فداکار بسته های پرمصرف بوده که همین موضوع منجر به ارسال اخطاریه به دو اپراتور شد.

با گذشت ۵روز از مهلت یک بسرعت ای که بوسیله ایرانسل و همراه اول بخاطر اصلاح سپرده ها داده شده بود، کاربران همچنان گزارش می کنند که تغییری رخ نداده است. به همین برهان تو زومیت بوسیله پشت پیگیری موضوع رفتیم. به نعوظ کلی، جنجال پیش آمده مربوط به شیوه ی ارائه بسته های اینترنت است.

بخاطر بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

پیش از این، امکان مشاهده ی سپرده های اینترنت در اپلیکیشن همراه مقدمه و ایرانسل، ازطریق USSD و همچنین وب سایت اپراتورها بوده؛ اما هر از گاهی این موضوع دستخوش تغییر می شود. بخاطر مثال، حالا ودیعه های اینترنت به نعوظ کامل ازطریق فروشگاه همراه شروع سزاوار سرزنش مشاهده هستند؛ هرچند برای ما همچنین عجیب بود که به چه علت بسته ها قرین پیش تو وب سایت اصلی همراه اول (بوسیله نشانی mci.ir) و پاره خرید سپرده های اینترنت دیده نمی شوند.مقاله های مرتبط:ریزش یک میلیونی مشتریان اینترنت مدلل ایران در سال ۱۳۹۸؛ دلایل و مشکلات

باتوجه بوسیله اینکه اکثر کاربران ازطریق USSD خواه اپلیکیشن اپراتور رفتار بوسیله سودا بسته ی اینترنت می کنند، این عادت متاخر به همراه ماجرای حذف سپرده های پرمصرف باعث لباس گیری ناخرسندی های زیاد شد.

همان راه که پیش نم در مقاله ای به موضوع ودیعه های تشویقی اپراتورهای موبایلپرداختیم، اپراتورها می توانند چهار مرتبه در سال بسته های اینترنت تشویقی با ارزش پایین برنده از کف تعرفه ی تعیین شده ازسوی رگولاتوری ارائه دهند و این موضوع با گذشت زمان که منجر بوسیله قانون کردن کاربر می شود، موجی از عاطفه ناخرسندی ایجاد می یواش.بیشتر بخوانید:تعداد کاربران پزشکت با رشدی ۱۵۰ درصدی در خزنده از مرز شقه میلیون عبور کردشاتل موبایل سیم کارت با برند عام ارائه می کندهمراه مقدمه و ایرانسل مهلتی ۱۰روزه بخاطر بازگرداندن امانت های اینترنت بوسیله حالت قبل دارندقطعی دیتاسنتر آسیاتک دسترسی به برخی وب سایت های داخلی را غیرممکن کرد [به روزرسانی]شبکه های HD خواه اینترنت بهتر؛ اولویت با کدام است؟