تبدیل اجساد به درخت با تابوت قارچی!

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل،در آمریکا، صنعت ۲۰ میلیارد دلاری عادات خاکسپاری متمرکز پیاده شدن این است که مردم ارتباط بین مرگ و انحطاط را فراموش کنند.

داخل این راستا یک مخترع به معروفیت ” اب هندریکس”(Bob Hendrikx) تابوتی درست کرده که فرآیند تجزیه لاشه را عجله می بخشد، مواد سمی را از زمین پاک می کند و به رشد گیاهان و درختان کمک می کند.

هندریکس گفت: بیش از ۱۰ سال کشش می کشد که یک بدن آغشته شده بوسیله مواد مومیایی که تو تابوت چوبی قرار می گیرد، بوسیله طور طولانی تجزیه شود ولی تجزیه کامل جسد در این تابوت که با عنوان “تابوت حی” نامگذاری شده، عزب دو تا سه گانه سال به طول می انجامد.

پس از آزمایش های گسترده، هفته گذشته اولین نفر، در این تابوت بوسیله خاک سپرده شد.

میسلیوم می تواند هزاران سال زنده بماند و میکروسکوپی باشد و یا هزاران هکتار رشد یواش. میسلیوم، توده ای از نخ های قارچی است.

در این راستا این تابوت از قارچ تولید شده که مواد زائد را به مواد مغذی برای محیط زیست تبدیل می درنگ.

هندریکس می گوید که “تابوت های سبز” ساخت وی ابزاری مهم در معکوس کردن خرابکاری فضا زیست توسط بشریت است.

وی ادامه داد، انسانها پس از مرگ خود را به نوعی مواد زائد می دانند و پس از اجل جنازه ها را سوزانده و یا با مواد آلاینده خود را در خاک دفن می کنند.

اما من به جای اینکه درخت که یک موجود زنده است، قطع شود تا تابوت تولید شود، دیدگاه جدیدی را راجع بوسیله کار کردن با مواد زنده دارم. ما می توانیم بوسیله مناطق بسیار آلوده برویم و آن را از محل دفن خاکروبه بوسیله نیستان دگرگونی کنیم تا در بالای هر جسد، درختی کاشته شود.

این تابوت های جدید هنگام هفت روز رشد می کنند و طی یک ماه و نیم جذب زمین می شوند.

هندریکس این تابوت ها را در شرکت خویشتن بوسیله معروفیت “لوپ”(Loop) بوسیله قیمت هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۷۰۰ دلار می فروشد.

این در حالی است که قیمت تابوت چوبی بین ۲ تا ۱۰ هزاره دلار نرخ دارد.

انتهای پیام