بازگشت ودیعه های پرمخاطب اپراتورهای همراه

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، از نیم تیرماه سال جاری، کاربران درون فضای رمزی از اضافه نرخ بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه وقوف دادند و بوسیله آن اعتراض کردند. این موضوع منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -مهتر راه اندازی تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که اطلاع دادن کرد بالابردن بها اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد عرفی با اپراتورها آغاز شده است.

پس از آن فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه ۲ میلیارد تومانی بوسیله اپراتورها خبر داد و اعلام کرد جریمه نقدی دامنه ابتدا برای برخورد با تخلف رخ گرفته است و در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری از جمله تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، از مصوبه های عرفی است که می استعداد با استناد به آن ها تخلفات را پیگیری کرد.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز پس از آن نشانی کرد: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای تلاقی با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه ۲ میلیارد تومانی را داشت که ایفا شد. پس از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، قطعی تر برخورد کند.

به گفته جهرمی، بر اساس مصوبه ای که از سوی دولت صادر شد، در صورت برنگشتن بسته ها به حالت اول، اعمال جزا یومیه حدود ۱۷ میلیارد تومان برای همراه اول و ۱۲ میلیارد تومان بخاطر اپراتور ایرانسل داخل دیدن گرفته شد. در نهایت به نظر می رسد همانطور که جهرمی عنوان کرده بود، اپراتورها با جریمه های در نظر گرفته شده، ملزم بوسیله تبعیت از هنجار شدند.

در این راستا فلاح جوشقانی در توئیتر نوشت: دو اپراتور تلفن همراه بسته های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف شده خویشتن را باز می گرداندند. توضیحات بیشتر را در مصاحبه با رسانه های جمعی به سمع و نظر انسان خواهیم رساند.

تا کنون بسته های پرمخاطب ایرانسل به اپلیکیشن این اپراتور بازگشته است. همچنین با توجه به حجم گران فروشی اپراتورها بوسیله مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان که به گفته وزیر ارتباطات توسط موسسه تنظیم مقررات به مشت آمده و به سازمان تعزیرات ارسال شده است، باید دید اپراتورهای همراه چه برنامه ای برای اعاده این خسارات به آدم دارند.