اپل و گوگل برای تکنولوژی پیگیری مناسبت کووید-۱۹ همکاری می کنند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هلث دی نیوز اپل و گوگل بخاطر ساختن تکنولوژی برای ردیابی رابطه کووید-۱۹ با یکدیگر همکاری می کنند. این شرکت مشترک به ساختن پلتفرم هایی برای هر دو  سیستم عاملiOS و اندروید خواهد انجامید که امکان استفاده از بلوتوث بخاطر ردیابی تماس به ترانه کاهش سرایت ویروس کرونا می دهد.

بر اساس گزارش گوگل در این باره «پیگیری ربط» بوسیله افراد هشدار می دهد که فردی که اخیرا با او تو وفاق بوده اند، بعدا به ویروس کرونا مبتلا شده است، و بنابراین احتمالا داخل معرض ویروس قرار پژمان اند. 

شریک این دو شریک شدن دو مرحله خواهد داشت. اپل و گوگل در ماه مه (اردیبهشت) اپلیکیشنی را برای کاربران در اپل استور و گوگل پلی استور بخاطر دانلود کردن منتشر می کنند.

سپس این شرکت ها در ماه های آینده بخاطر خلق کردن یک پلتفرم گسترده زیرفون ردیابی رابطه بر اساس بلوتوث حکم خواهند کرد که تو پلتفرم های iOS و اندروید گنجانده می شوند.

درون این شیوه پیگیری تماس تلفن ها از داده های بلوتوث رای ردیابی افراد درون هنگامی که نزدیک یکدیگر هستند، استفاده می کند. اگر شخصی آزمایش ویروسی اش مثبت شود، می توانند این مفروضات را به اپلبکیشن بدهند و بعد اپلیکیشن افرادی که با تلفن هایشان در نزدیک این شخص استراحت دارند، هشدار دهد.