اپل و گوگل برای تکنولوژی پیگیری تماس کووید-۱۹ همکاری می کنند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث دی نیوز اپل و گوگل بخاطر خلق فن شناسی برای ردیابی ارتباط کووید-۱۹ با یکدیگر شریک می کنند. این همکاری مشترک به ابداع پلتفرم هایی برای هر دو  جهیز عاملiOS و اندروید خواهد انجامید که امکان استفاده از بلوتوث برای ردیابی تماس بوسیله منظور کاهش انتشار ویروس کرونا می دهد.

بر بن گزارش گوگل در این باره «پیگیری وفاق» به افراد اعلام خطر می دهد که فردی که اخیرا با او در تماس بوده اند، بعدا به ویروس کرونا مبتلا شده است، و بنابراین احتمالا درون معرض ویروس قرار گرفته اند. 

همکاری این دو همدستی دو بار خواهد داشت. اپل و گوگل درون ماه مه (اردیبهشت) اپلیکیشنی را بخاطر کاربران درون اپل استور و گوگل پلی استور بخاطر دانلود کردن منتشر می کنند.

بعد این همکاری ها در ماه های آینده بخاطر ایجاد یک پلتفرم گسترده تیز ردیابی تماس پیاده شدن شالوده بلوتوث حکم خواهند کرد که در پلتفرم های iOS و اندروید گنجانده می شوند.

در این روال پیگیری تماس تلفن ها از داده های بلوتوث رای ردیابی افراد در هنگامی که نزدیک یکدیگر هستند، استفاده می کند. اگر شخصی آزمایش ویروسی اش مثبت شود، می توانند این معلومات را بوسیله اپلبکیشن بدهند و پس ازآن اپلیکیشن افرادی که با تلفن هایشان درون نزدیک این شخص راحتی دارند، هشدار دهد.