اجرای مصوبه ساماندهی خدمات ارزش افزوده یک ماه دیگر به تعویق افتاد

اواخر اسفندماه سال پیش، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،خبر از ابلاغ مصوبه ی محفل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای پایان دادن به کلاهبرداری های خدمات نرخ افزوده قسط. باشگاه انتظام مقررات و ارتباطات تو آخرین نشست سال ۹۸ باتوجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی، این الحاقیه بخاطر مصوبه ۲۴۸ را درخصوص ارائه و استفاده از خدمات ارزش افزوده تصویب کرده حیات.

داخل این مصوبه، موضوع اعتبار خدمات ارزش افزوده پیش دماغ شده است که براساس آن مشترک می تواند بسته خدمات مقدار افزوده را با قیمت مشخصی خریداری نرم و اپراتورها همچنین صرفاً به مشترک اجازه می دهند خدمات ارزش افزوده را تا سقف اعتبار گلچین شده فعال نرم. همچنین، هرگونه مبلغی که بابت خدمات ارزش افزوده از مشترکان تلفن ثابت یا تلفن همراه دائمی خواه اعتباری کسر می شود باید از محل عرض تعیین شده باشد.

به گفته ی محمد امامی، مدیرکل بازرسی بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، دارندگان پروانه موظف هستند پس از دریافت التماس خدمات ارزش افزوده از لفظ مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان کاربرد از آن را بوسیله مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف ناموس خدمات بها افزوده مشترک، نوکری درخواستی را بخاطر وی فعال کنند. هرگونه تسلسل خواه فعال سازی دوباره اعتبار خدمات ارزش افزوده باید پس از درخواست مجدد از سوی مشترک اجرا شود.

امامی می گوید دارنده ی پروانه موظف است پس از پایان اعتبار خدمات ارج افزوده، پیامکی مبنی کنار خاتمه حیثیت این خدمات برای مشترک ارسال یواش و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.

این مصوبه راحتی بود از ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۹۹ اجرایی شود. حال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اخبار کرده که اجرای مصوبه ی مربوطه به یک ماه دیگر موکول شده است. مدیرکل نظارت پهلو سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، انگیزه تسلسل مهلت اجرای الحاقیه مصوبه ی موردبحث را شرایط پیش آمده به سبب مسری ویروس کرونا و موانع فنی برای پیاده سازی فرایندهای مناسب تو شبکه اپراتورها برای اجرای مفاد مصوبه عنوان کرد.

امامی همچنین رمز کرده که برخی از مشترکان هنوز درون تک وضعیت و هزینه های عضویت، رویه های استعلام شرایط عضویت خواه لغو آن ناآگاهی دارند و بوسیله همین دلیل، الحاقیه ی مذکور اجابت شده است.بیشتر بخوانید:مودم خارجی تنها پس از اتمام شان مودم های داخلی بیدار کشور می شود۷۲ درصد از کسب وکارهای اینترنتی از شیوع کرونا متضرر شدندهمه گیری ویروس کرونا درون ایران از نگاه آمار و ارقام [بوسیله روزرسانی: ۲۸ اردیبهشت ۹۹]ایران ۴۰۰ هزار گوشی هوشمند تبعه قید یک سال تولید می کندصدا و سیما منظور دارد تلوبیون را بخرد